Graphic: KOS Celovec
Slika: Graphic: KOS Celovec
Icon Košarka - Basketball

Kriminalka na Štajerskem

KOŠ Celovec je izven srečal Fürstenfeld Panthers. Štajerska ekipa je letos izpadla iz prve lige in zato veljala za favorita tekme. KOŠ pa je šel v tekmo s polno motivacijo in voljo do zmage. Po dolgi pavzi zaradi poškodbe na roki se je na teren končno vrnil kapetan Andi Smrtnik. (kos)

V prvi akciji tekme je KOŠ Celovec s trojko Tisa Cvetkovića prevzel vodstvo. V naslednjih minutah so igralci zadevali izmenično, vodstvo je menjavalo. Ekipi sta si bili stalno zelo blizu, le začasno so se domačini malenkostno oddaljili. S trojko Aleša Primca je KOŠu po sedmih minutah ponovno uspelo izenačenje (15:15), nato pa so Celovčani prevzeli vodstvo in ga do konca četrtine povišali na +6 – 21:27. V drugi četrtini je slovenskim košarkarjem uspelo držati razdaljo do pet minut pred pavzo. Tedaj je pri KOŠu prišlo do zgrešenih metov in izgubljenih žog, Fürstenfeld Panthers pa so to izkoristili, prevzeli vodstvo in ga začasno povišali na +12 (49:37). V zadnji minuti so se varovanci trenerja Igorja Pučka z dvema trojkama približali nasprotniku na šest točk – 49:43.

Po pavzi je pri obeh ekipah popustila koncentracija. Vrstile so se napake, predvsem pri podajah in pri metu. Igralci iz Fürstenfelda so po osmih minutah vodili s +8, vendar so se KOŠevci do konca tretje četrtine spet lahko približali na tri točke – 65:62.Ob začetku zadnjih desetih minut je KOŠ Celovec s trojko kapetana Andija Smrtnika izenačil in z dvema trojkama Cvetkovića prevzel vodstvo (67:73). Začasno so se Celovčani lahko oddaljili na +10, vendar se domačini niso vdali in so se dve minuti pred koncem spet približali na štiri točke. Borba do zadnje sekunde se je splačala, KOŠ Celovec je kriminalko lahko odločil zase. Končni rezultat: 82:87.

Topplayer: Tiso Cvetković, ki je za KOŠ dal 26 točk, Marin Slišković, ki je dosegel double-double (17 točk, 10 skokov) in Andi Smrtnik, ki si je v prvi tekmi po pavzi zaradi poškodbe priboril 16 točk. (kos)

Andi Smrtnik, kapetan KOŠ: Proti prejšnjim tekmam nam je tokrat uspelo, da smo igro bolje kontrolirali. V obrambi smo nastopili zelo borbeno in koncentrirano. Posebno v drugi polovici smo dobro branili. Zdaj moramo še zmanjšati napake, kajti te so nasprotniku dovolile, da je na koncu postalo še enkrat tesno. Zelo smo veseli nad zmago in naslednji cilj je, da zmagamo tudi v domači dvorani. Osebno pa sem zelo vesel, da sem se spet vrnil na parket in da lahko spet pomagam ekipi.

Fürstenfeld Panthers : KOŠ Celovec 82:87 (21:27, 49:43, 65:62)