Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

Mestni derbi tokrat v prid Piratom

V drugi zvezni košarkarski ligi je članska ekipa KOŠ Celovec v soboto v boju za obstoj v ligi tekmovala proti celovški ekipi Pirati. Po zelo borbeni tekmi so se na koncu veselili zmage Pirati z Vrbskega jezera. Tekma se je končala 86:76. (orf-slo/koš)

Za zeleno-bele je sezona v bistvu že potekla, obstoj v ligi je že zagotovljen. Kljub temu so publiki v domači dvorani hoteli nuditi ogleda vreden mestni derbi. V glavi pa so tudi imeli majhno željo, da bi play-down prestali brez poraza.

Temu ustrezno je Marin Slišković uvodil tekmo z metom iz distance in KOŠevci so povedli. Razvila se je zelo hitra tekma in po 4ih minutah je KOŠ vodil s 4:10. V nadaljnem razpletu se je tekma prikazala zelo izenačeno in borbeno. Pirati so nastopili s polno listo (12imi igralci), med njimi tudi igralci iz Kapfenberga, ki imajo dvojno licenco. Tudi Kunovjanek je kljub poškodbi bil na igrišču. Temu naproti je trener Slišković tokrat dal veliko minut najmlajšimi. Tri minute pred koncem četrtine je točkoval Adrian Babić. Star prve četrtine, in tudi najboljši strelec KOŠevcev v celotni tekmi (17), pa je bil Marin Slišković, ki je s številnimi točkami KOŠevce privodil do vodstva 15:21 po desetih minutah. Tudi vnaprej je trener KOŠevcev pustil igrati mlade upe. Po dveh minutah je tudi Julian Lipuš žogo potopil v mreži (18:25). Potem pa so se vrnili Pirati in štiri minut pred koncem polovice izenačili na 27:27. Vendar KOŠ je takoj spet prevzel vodstvo. Gusarjem se je videlo, da so pod pritiskom in zato nervozni. Pri dveh sekundah na uri je Jan Razdevšek vrgel iz srednjega kroga in s sireno je žoga padla skozi obroč (34:40).

Po menjavi strani se je gledalcem nudila močna predstava obeh moštev. V četrti minuti je Žiga Erčulj povišal na +8 za KOŠ. Nato je srečanje potekalo bolj izenačeno, vseskozi borbeno in deloma hektično. Kljub temu so Pirati držali korak in po tridesetih minutah je semafor kazal 55:60. V zadnji četrtini so spet najprej točkovali KOŠevci. Volkan Özdemir je zadel trojko. Nato pa so Pirati, ki so nujno potrebovali zmago, prižgali turbo. 4 minut pred koncem so izenačili in prevzeli vodstvo (71:69). Navidez poškodovan je Marin Slišković moral zapustiti igrišče. Še enkrat so KOŠevci izenačili vendar Pirati so ponovno prevzeli vodstvo. S trojko dve minuti pred koncem so gostitelji povišali na +5. Minuto pred žvižgom je s petimi favli igrešče moral zapustiti tudi kapetan Andi Smrtnik. Iz hitre akcije KOŠevcev je izhajala trojka Žige Erčulja (81:76). Pirati pa vodstva niso dali več iz rok. Skoraj da surovo so odigrali zadnje sekunde in ob koncu slavili zmago 86:76.

Tekma Vienna Warriors proti BBU Salzburg na Dunaju se je medtem končala z 89:90 za Solnogradčane. Odločitev kdo mora v relegacijo, BBU ali Pirati, bo zato padla šele v zadnji tekmi, ko moštvi naletita eno na drugo. Zadnja tekma med B2K Vienna Warriorsem in KOŠem na domačih tleh, pa je medtem le še formalizem in nima več vpliva. (orf-slo/koš)

Andi Smrtnik, kapetan: Res škoda, da nismo zmagali ta derbi. Do konca smo z izjemo skokov bili jasno boljši, a v zadnjih minutah je voja Piratov do zmage bila večja kot naša. Čestitam mestnemu sotekmecu.

Adrian Benetik, podpredsednik: Hoteli smo gledavcem nuditi ogleda vredno tekmo, in to je na vsak način uspelo. Ekipa je odigrala enotno in 5 igralcev je točkovalo dvomestno. Končni rezultat seveda ni ustrezal naši želji, za nas pa hvala bogu nima več vpliva.