Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

Na mestnem derbiju slavili gusarji

Članska ekipa košarkarskega kluba KOŠ Celovec je v nedeljo v športni dvorani Šentpeter v prvem krogu prvenstva druge zvezne košarkarske lige gostila Pirate z Vrbskega jezera. Slovenski košarkarji so podlegli na mestnem derbiju z 58:68. (koš/orf-slo)

Srečanje med mestnima tekmecema se je začelo v prid gostov, ki so s trojko takoj prevzeli vodstvo. Varovanci trenerja Sliškovića sicer niso popustili, a žoga ni šla v koš, celih štiri minut ni bilo zadetka. Šele v zadnji minuti je KOŠ zopet zadel (12:17).
V drugi četrtini so se mladi KOŠevci ujeli in tudi bolje točkovali (16:19). Tekma je postala izenačena. S trojko novega igralca Erika Kralja so se člani KOŠa približali Piratom na eno točko. Nato so gusarji spet točkovali in povišali skok, a mladi Valentin Pasterk je imel dobre živce in zadel trojko. 46 sekund pred koncem četrtine so slovenski košarkaši prvič prevzeli vodstvo s 35:34. Prvi polčas se je kočal 37:39.

V prvih minutah tretje četrtine je tekma potekala precej izenačeno, kar je kazal tudi semafor (44:44). Nešteto nezadetih prostih metov na KOŠevi strani je privedlo do višje prednosti Piratov in k rezultatu ob koncu tretje četrtine (50:56).
Pet minut pred koncem tekme so se Pirati oddaljili za deset točk (56:66). Napake, ki so se vrstile na strani KOŠa, pa seveda niso pripomogle k izboljšanju rezlultata. Trener Slišković je ob koncu še dal mladim igralcem priložnost, da pridobijo izkušnje v drugi zvezni ligi. Tako se je prvi sezonski dvoboj končal v prid Piratom Vrbskega jezera z 58:68. (koš/orf-slo)

Stefan Hribar, športni vodja KOŠa: »Z danajšnjim rezultatom nismo nezadovlji, ampak škoda, da se ob koncu ni izšla zmaga.«

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: »Pokazali smo, da smo zmožni tudi z oslabljeno ekipo igrati na visokem nivoju. Na koncu so bile odločilne malenkostne napake, kot na primer izkupiček prostih metov. A vseeno smo videli, da dobro harmoniramo, in posebno Lovro in Erik sta se dobro uživela v našo ekipo.«

Andreas Kuttnig, športni vodja Piratov: »Nervozen začetek v borbenem derbiju, a na koncu sma zasluženo zmagali.«