Slika: QSPictures
Slika: Slika: QSPictures
Icon Nogomet-Fußball

Nogomet - 1. razred D

Pogled na lestvico 1. razreda D je zelo raznolik. Na prvem mestu se nahaja Rikarja vas. Le nekaj mest oziroma točk za njimi so nogometaši iz Rude. V spodnji polovici lestvice pa se nahajata ekipi Metlova in SAK amaterji, ki do sedaj še niso pokazali vsega, kar zmorejo. V minulem krogu prvega razreda D je Ruda igrala v Šentpavlu v Labodski dolini, Rikarja vas v Šentštefanu v Labodski dolini, Metlova v Grebinju, amaterji SAK pa so igrali v Galiciji.

Vodeča ekipa na lestvici, Rikarja vas, je igrala proti ekipi iz zgornje tretjine Šentštefanu v L. d. Prvi polčas zanimive tekme se je končal brez zadetka. V drugem so domačini iz Šentštefana po 56. minutah povedli. Rikarja vas je poskušala izid še obrniti, toda jim ni uspelo več do konca tekme. S porazom so se druge ekipe Rikarji vasi približale na le eno točko.
Ruda je v Šentpavlu po prvem polčasu že vodila z 0:1. V drugem polčasu pa celo povišala na 0:2 in slavila zasluženo zmago. Z zmago trenutno zaostajajo za vodečim lestvice le za dve točki.
Na nogometnem igrišču v Grebinju je bila v gosteh ekipa iz Metlove. Po vodstu Metlove (zadetk Maximilian Kumer), so domačini v 28. in 29. minuti izid še obrnili. Toda pred polčasom je Metlovčan Hober še poskrbel za izenačenje 2:2, to pa je bil istočasno tudi končni izid.
Amaterji SAK so v Galiciji po zaostanku 1:0 v prvem polčasu na koncu tekme še jasno izgubili s 4:1.