Graphic: KOŠ
Slika: Graphic: KOŠ
Icon Košarka - Basketball

Play down začeli z zmago

Članska ekipa košarkarskega kluba KOŠ Celovec je v soboto odigrala prvo tekmo v tako imenovanem play downu. Slovenski košarkarji so v domači dvorani v celovškem Šentpetru premagali ekipo Swarco Raiders s Tirolskega s 83:70. (kos/orf-slo)

Po eni minuti so gostje iz Tirolske zadeli prvi koš, takoj pa so Celovčani s trojko Primca prvič pridobili vodstvo. Vodstvo je v nadaljnih minutah stalno menjavalo in nobena od ekip se ni mogla oddaljiti. V zadnjih minutah prve četrtine pa je KOŠu le uspelo, da si je priboril prednost devetih točk – 21:12. Z lepim hitrim napadom KOŠevcev se je začela druga četrtina. Obe ekipi sta pospešili hitrost in igrali bolj intenzivno obrambo, kar je predvsem pri Raidersih privedlo do zgrešenih metov. Tako so varovanci trenerja Brečka lahko povišali svojo prednost. Dve zaporedni trojki Özdemirja sta dve minuti pred pavzo privedli do naskoka 20ih točk (45:25). Ob pavzi se je rezultat glasil 46:29.

Ob začetku druge polovice so tako igralci KOŠa kot tudi Raiders Tirol dobro zadevali, to pa predvsem iz daljave. V nadaljevanju pa je intenzivna borbena tekma zaradi učinkovite obrambe na obeh straneh ostala nekaj minut brez zadetka. Ekipi sta igrali izenačeno, ob koncu tretje četrtine pa je KOŠ Celovec vodil že 62:39. V zadnjem delu tekme se slika ni bistveno spremenila. Pri KOŠu so tudi mladi igralci dobili možnost igranja. Tirolčani so se lahko malenkostno približali, minuto pred koncem tekme pa je še 16-letni Samuel Seher zadel trojko. Končni rezultat se je glasil 83:70 za KOŠ Celovec. (kos/orf-slo)

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Od začetka smo igrali agresivno, dobro branili in predvsem v obrambi uresničili to, kar smo si ob začetku zamislili. To je bilo danes odločilno.

Davor Brečko, trener KOŠa: Imamo male težave s poškodbami, a fantje, ki so bili na klopi, so danes igrali zelo dobro, nekateri so celo odigrali najboljšo igro sezone. Vesel sem, da so tudi najmlajši igralci točkovali, to v ekipi doprinese še dodatno motivacijo.