Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

Po zmagi ostaja KOŠ v 2. ligi

Članska ekipa KOŠ Celovec je dosegla v boju za obstanek v 2. avstrijski košarkarski ligi pomembno zmago. Slovenski košarkarji so premagali BBU Salzburg v zadnji sekundi s 63:61. To je bila njihova četrta zmaga na četrtem srečanju tekmovanja „Play down“. (koš/orf-slo)

BBU Salzburg je tekmo začel zelo energično, pri KOŠu pa je bilo opaziti težke noge od vožnje. Hitro so Solnogradčani pridobili vodstvo, po nekaj minutah so vodili že z 10:2. Kmalu pa so tudi Celovčani pridobili nekaj točk. Zaradi mnogih izgubljenih žog in zgrešenih metov na strani obeh moštev je dve minuti pred koncem četrtine semafor kazal šele 10:10.  V nadaljevanju so si igralci BBUja spet pridobili vodstvo (15:13). Tudi drugo četrtino so igralci iz Solnograda začeli močno, po treh minutah so povišali na +13 točk (26:13). KOŠevci so spet izgubili preveč žog in s tem podarili igralcem BBUja mnogo lahkih košev. Proti koncu prve polovice pa so se Celovčani spet zbudili in točkovali. V zadnji minuti je Žiga Erčulj zadel dve trojki. Prva polovica se je končala 36:28 za BBU Salzburg.

Po pavzi so varovanci trenerja Sliškovića igrali hitreje in močneje, Vjeran Soldo, ki do tedaj še ni točkoval, je zadel pet košev zaporedoma. Tako so zeleno-beli lahko izenačili (38:38). A Solnogradčani so takoj spet prvzeli vodstvo. Tekma je postala hitrejša, obe moštvi sta igrali koncentrirano. V 29. minuti je KOŠ lahko prvič prevzel vodstvo in ga obdržal do konca četrtine. 46:49. Zadnjih 10 minut se je začelo zelo izenačeno, a po treh minutah so domačini ponovno izenačili. Nato so Celovčani izgubili nekaj žog in BBU je prevzel vodstvo (55:51). Tekma je postala kaotična, s hitrimi kombinacijami so sledile izgube žog pri obeh moštvih. Tri minute pred koncem je BBU vodil +4. Nekaj minut pozneje je KOŠu uspelo izenačiti in 40 sekund pred koncem je Andi Smrtnik zadel koš, Celovčani so vodili 59:61. Ko je ura kazala še nekaj sekund,  je BBU Salzburg dobil še dva prosta meta, prvega je igralec zgrešil, drugega zadel in spet izenačil. KOŠevci so dobili še enkrat žogo, a ostalo jim je le še 7 sekund. V zadnji sekundi je Volkan Özdemir po zgrešeni trojki Jana Razdevška dobil žogo v roke in v zadregi vrgel žogo proti tabli. Skupaj z sireno in zadnjim žvižgom pa je žoga padla skozi obroč. Tekma se je končala 61:63 za KOŠ Celovec.

Posebno blesteli so Žiga Erčulj, ki je zadel največ košev (19 PTS), Vjeran Soldo, ki je ponovno pridobil “double-double” (18 PTS, 12 REB) in Volkan Özdemir, ki je zadel gamewinner v zadnji sekundi.  KOŠ je do sedaj v play-downu od štirih tekem zmagal vse štiri, s tem si je nabral že toliko točk, kot jih imajo ostala tri moštva skupaj. Obstoj v drugi zvezni ligi je za KOŠ po tej tekmi zagotovljen. (koš)

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Bila je zelo važna tekma za nas in za Salzburg. Do konca je bilo napeto, a obdržali smo živce in na koncu se je tudi sreča vrnila na našo stran. Veseli smo, da fiksno ostanemo v ligi in lahko naslednji dve tekmi odigramo brez pritiska.