Slika: QSPictures
Slika: Slika: QSPictures
Icon Nogomet-Fußball

Vikend brez poraza za domače klube v Podligi vzhod

V Podligi vzhod so minuli konec tedna za gledalce potekali zanimivi dvoboji. Drugo uvrščeni na lestvici KAC je na domačem igrišču gostil tretje uvrščene Globašane. Železna Kapla je na domačem igrišču igrala proti ekipi iz Sirnitza. Na stadionu pod Košuto so Selanom stali nasproti nogometaši iz Sinče vasi. Smihelčani, ki so zadnje štiri tekme zapored zmagali, pa niso imeli tekme.

Tekma med drugim in tretjim na lestvici se je pričela zelo pestro. Na nogometnem igrišču v Celovcu so domačini KAC že v 13. minuti povedli. V 37. minuti so Globašani z zadetkom Grossa izenačili. Le dve minuti kasneje je Friessnegger celo poskrbel za vodstvo gostov. Toda veselje nad vodstvom ni trajalo dolgo. Spet dve minuti kasneje je domača ekipa KAC izenačila na 2:2. V drugem polčasu so Globašani imeli kar nekaj priložnosti in bili boljša ekipa. Toda zadetek za zmago Globašanom ni uspel več in s tem se je tekma končala z 2:2.
V Železni Kapli sta si stali nasproti ekipi, ki jih na lestvici razlikujejo le štiri točke. V zelo borbeni tekmi pa okoli 250 gledalcev ni videlo zadetka. Z neodločenim izidom se razlika točk med ekipama ni spremenila.
V Selah je bila v gosteh ekipa iz Sinče vasi. Čeprav so Selani igrali dobro in imeli kar nekaj lepih priložnosti za gol, so proti koncu tekme imeli srečo, da je Janez Urigelj z vrhunsko obrambo obvaroval gol pred zadetkom. Tekma se je končala brez zadetka. Grenek priokus tekme je za Selane bila poškodba napadalca Davida Bunderle v zadnjih minutah tekme.

Že v sredo, 26. 10., se bo prvenstvo v Podligi vzhod nadaljevalo in gledalcem zopet ponudilo zanimive dvoboje. Železna Kapla bo igrala na tujem proti telesno močni ekipi iz Šmarjete v L. d., Šmihelčani bodo v Sirnitzu poskušali slaviti peto zmago zapored, na nogometnem igrišču v Globasnici pa bodo v gosteh nogometaši iz Sel.