Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

Poraz KOŠ-a proti Železnem

V drugi zvezni košarkarski ligi je članska ekipa KOŠ Celovec v soboto podlegla s 83:92 proti moštvu Nord Dragonz iz Železnega. Tekma je bila dolgo časa izenačena, v končnici pa so bili boljši gostje iz Gradiščanske. (kos/orf-slo)

Prvi zadetki tekme so bili na strani nasprotnika iz Železnega, ki je hitro vodil s +5. V nadaljevanju je prva četrtina potekala dokaj izenačeno, a gostje so si kmalu priigrali lahek naskok. S trojkama Smrtnika in Cvetkovića se je KOŠ približal na eno točko, a po sedmih minutah so igralci iz Gradiščanske vodili spet s petimi točkami (15:20). Nepotrebne napake KOŠa v obrambi in napadu so pomagale nasprotniku, ki je svojo prednost povišal na deset – 20:30. Domačini so drugo četrtino začeli bolj agresivno in borbeno, tako so se lahko v prvih minutah malo približali. Ta način igre se je obrestoval tudi v nadaljevanju, KOŠ Celovec se je začasno lahko približal na štiri točke. Ob pavzi pa se je rezultat glasil 46:52.

Po odmoru je postala tekma še bolj borbena, varovanci trenerja Pučka so uspešno točkovali in se počasi približali nasprotniku BBC Nord Dragonz. Po osmih minutah je Andiju Smrtniku s polaganjem uspelo izenačenje (60:60). V nadaljevanju je KOŠ prvič prevzel vodstvo, do konca četrtine pa je nasprotnik iz Železnega rezultat le lahko obrnil v svoj prid – 63:64. V zadnjih desetih minutah se je borba nadaljevala, že v prvi minuti je KOŠ ponovno prevzel vodstvo in nato je vodstvo nekajkrat menjalo med ekipama. Šest minut pred koncem je ponovno prišlo do izenačenja (69:69), a proti koncu so nasprotniku uspeli hitri zadetki. Tako je gradiščanska ekipa lahko vodstvo povišala. Rezultat se je glasil 83:92 za BBC Nord Dragonz.

Stefan Hribar, športni vodja KOŠ: Bila je težka tekma, od začetka smo bili nervozni in to je bilo odločilno. S tako obrambo ne moremo zmagati nobene tekme, čeprav smo na koncu v drugi polovici pokazali veliko srca.

Tim Huber, igralec KOŠ: Današnja tekma je imela veliko vzporednic k tekmi preteklega tekma v Fürstenfeldu, samo da smo tokrat bili na drugi strani. Kar smo igrali zadnjič, so danes igrali naši nasprotniki in mi naše igre nismo mogli izvesti. Nismo našli rešitev proti coni nasprotnika, ki je dobro zadeval, in na koncu smo si sami bili napoti.