Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

Poraz KOŠ-a v Mistelbachu

Člani KOŠa so tokrat igrali v Mistelbachu. Zmaga bi bila zelo važna, saj je nasprotnik v lestvici samo eno mesto nad KOŠem. Ker pa so se Celovčani peljali v Nižjo Avstrijo brez Pasterka, Ponholzera, Erschena in Stembergera, so vedeli, da bo to težko. (koš)

KOŠ je s prvo akcijo prevzel vodstvo, že v drugi minuti pa je Mistelbach izenačil (4:4). V nadaljevanju je nasprotnik prevzel vodstvo in po petih minutah vodil za pet točk. Po igranih desetih minutah so vodstvo, tudi zaradi zgrešenih metov Celovčanov, povišali na 25:16. Druga četrtina je ostala dve minuti brez zadetkov, nato pa so domačini spet lahko povišali vodstvo. Nadaljevalo se je izenačeno, obe moštvi sta zgrešili veliko metov in razmak med točkami je ostal isti. Šele tri minute pred pavzo je Mistelbach lahko povišal na +15(39:24). V pavzo so šli KOŠevci z zaostankom 19 točk (43:24).

Po pavzi so domačini nadaljevali s točkovanjem in po treh minutah povišali razmak na 26 točk. Pri Mistelbachu in KOŠu so se nabrale številčne napake pri podajah in metu. Zadnje minute pa so slovenski košarkarji igrali bolj koncentrirano in se približali na 19 točk (59:40). Zadnjih deset minut je KOŠ začel z zadetkama Smrtnika in Fižuleta, nato sta točkovali moštvi izmenično. Štiri minute pred koncem tekme so se Celovčani približali na 15 točk, a ob koncu so se Mistelbach Mustangs spet oddaljili. Končni rezultat tekme: 84:64.

Posebno izpostaviti je treba Lovra Fižuleta, ki je z 20 točkami in 13 skoki dosegel “double-double”. (koš)

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Spet enkrat smo zaspali začetek. V napadu smo igrali popolnoma neskoncentritano. Tudi v obrambi smo bili premalo koncentrirani. V drugi polovici smo začeli igrati bolje, a nismo mogli več popraviti napake prve polovice.

Volkan Özdemir, igralec KOŠa: Dobro smo začeli, a bilo je opazno, da imamo veliko izpadov. To nas je na koncu bolelo.