Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

Poraz KOŠ-a v Železnem

V drugi zvezni košarkarski ligi je članska ekipa košarkarskega kluba KOŠ Celovec utrpela v boju za obstanek, tako imenovanem play-downu, po uvodni zmagi doma v drugem krogu visok poraz na gostovanju v gradiščanski prestolnici. (orf-slo/koš)

Tekma se je začela s trojko domačinov. V četrti minuti so KOŠevci z zadetkom Fižuleta prvič prevzeli vodstvo (6:7). Nato je vodstvo menjavajo med ekipama, to pa do konca prve četrtine, kjer so Celovčani vodili z eno samo točko – 22:23. Tudi v nadaljevanju se slika bi bistveno spremenila, tekma je potekala zelo izenačeno. Čeprav je prišlo do nekaj izgub žog s strani slovenskih košarkarjev, je nekajkrat prišlo do izenačenja in menjave vodstva. Do polčasa si je ekipa iz Gradiščanske pridelala prednost šestih točk – 41:35.

Po pavzi so nasprotniki povišali intenziteto in dobro zadevali od daljine, KOŠevci pa so zgrešili nekaj metov. Tako so se lahko domačini oddaljili na -19 (67:48). V prvih minutah zadnje četrtine so varovanci trenerja Sliškovića še enkrat zmanjšali razmak na 15 točk. V nadaljevanju pa približevanje ni več uspelo. Dragonzi so do konca igrali koncentrirano in tako vodstvo povišali na 24 točk. Končni rezultat: 88:64. S tem porazom je KOŠ iz prvega mesta padel na drugo mesto lestvice. (orf-slo/koš)

Andi Smrtnik, kapetan: S takšno obrambo ne moremo premagati nobenega nasprotnika. Zasluženo smo zgubili. Naš fokus zdaj leži na naslednjih dveh tekmah.

Toman Feinig, igralec: Danes nismo bili dobro razpoloženi. Nasprotnik je zasluženo zmagal. Še v zadnji fazi sezone se moramo močno stopnjevati.