Slika: Foto: QSPictures
Icon Košarka - Basketball

Poraz na koroškem derbiju

Članska ekipa košarkarskega kluba KOŠ Celovec je v nedeljo v desetem krogu druge zvezne košarkarske lige utrpela poraz na koroškem derbiju. Slovenski košarkarji so na gostovanju v Beljaku podlegli z 99:76 (27:22; 48:38; 77:49). (koš/orf-slo)

Po skoraj dveh igranih minutah je kot prvi zadel Kralj, z njegovo trojko je KOŠ prevzel vodstvo. Nato so zadevali izmenjalno. V tretji minuti je Beljak izenačil (7:7) in nato prevzel vodstvo. KOŠu je še dvakrat uspelo izenačiti, a po desetih igranih minutah je ekipa iz Beljaka vodila 27:22. V drugi četrtini so Beljačani vodstvo držali naprej, po štirih minutah se je KOŠ z zadetkom Feiniga približal na eno točko (32:31). V nadajevanju je sreča pri metu bila na strani domačinov, oddaljili so se na +12. Pol minute pred koncem prve polovice je Fižuleto zabil žogo, tako so slovenski košarkarji šli z desetimi točkami zaostanka v pavzo – 48:38.

Po pavzi je KOŠ popustil v koncentraciji, Raidersi pa so igrali polno energije in vodstvo naprej povišali. KOŠevci so zgrešili veliko metov, izgubljali žoge in nasprotniku s tem olajšali igranje. Po štirih minutah so Beljačani vodili s 25 točkami razlike (68:43). Do konca tretje četrtine so domačini povišali na 77:49. Tudi zadnjih deset minut se slika ni spremenila. Trener Slišković je pustil igrati najmlajše člane ekipe. Nasprotnik je začasno vodil že z 30 točkami razlike, vendar se je KOŠ še enkrat lahko približal. S trojko Pasterka se je štiri minute pred koncem tekme razlika zmanjšala na -22 (85:63). Zadnje minute pa je Beljak še enkrat pokazal svojo moč. Tekma se je končala 99:76. (koš/orf-slo)

Andi Smrtnik, kapetan KOŠa: Imeli smo slab dan. Igrali smo zelo nedisciplinirano in s takšnim pristopom ne moremo nobenega premagati.

Stefan Hribar, športni vodja KOŠa: Zdaj, ko je kader kompleten, mora vsak najti svojo vlogo v ekipi. Posebno sem vesel, da se je vrnil Toman. Že v tej tekmi je pokazal, da nam bo lahko dobro pomagal. Danes so samo najmlajši v zadnji četrtini igrali borbeno in dobro.