Slika: Foto: QSPictures
Icon Nogomet-Fußball

SAK končno zmagal tudi doma

Do minulega petka so navijači Slovenskega atletskega kluba (SAK) morali čakati na prvo zmago v športnem parku Welzenegg. V 9. krogu prvenstva Koroške lige pa so slovenski atletiki premagali dotlej tretjega na lestvici – Dole iz Ziljske doline s 4:2. (orf-slo)

Alen Ploj dal dva zadetka in enega pripravil

Sicer pa je bila tekma kljub globokemu terenu – saj je močno deževalo – hitra in predvsem borbena. Prvi zadetek uspe v 26. minuti gostom iz Dul, v 33. minuti pa goleador SAK Alen Ploj končno zabije na domačem igrišču. Gostje so vseskozi nevarni, še pred odmorom prečka prepreči vodstvo enajsterice iz Zile.

Po odmoru so takoj spet uspešni nogometači iz Dul, v 70. minuti pa za SAK izenači Andrej Jurinič. Za vodstvo SAK nato poskrbi Alen Ploj z drugim zadetkom, za nameček pa pripravi še odličen predložek, tako, da se v seznam strelcev zapiše še Nik Plavšič Vajde. Po prvi zmagi doma je veselje nepopisno, olajšanje veliko med igralci SAK.

SAK : Dellach/Gail 4:2 (1:1)