Slika: Foto: QSPictures
Icon Nogomet-Fußball

SAK v neenakem dvoboju brez možnosti

V prvem krogu avstrijskega nogometnega pokala je Slovenski atletski klub (SAK) v soboto v športnem parku Welzenegg gostil avstrijskega prvoligaša WAC iz Wolfsberga. Tekma je privabila nad 1.000 gledalk in gledalcev, v tem neenakem nogometnem dvoboju pa so se gostje iz Labotske doline razigrali in prepričljivo slavili z 9:0. (orf-slo)

Nasprotnik je bil nepremagljiv

Varovanci trenerja Wolfganga Eberharda so sicer vedeli, da jih čaka skoraj neizgledna naloga, saj je WAC trenutno številka tri v Avstriji. To premoč so nogometaši SAK od prve minute naprej občutili, že v peti minuti se je prvič zatresla mreža za vratarjem Florianom Zittererjem in tako se je tekma tudi nadaljevala. Koroški derbi je po tridesetih minutah odločen, tiha želja po senzaciji razblinjena, je po tekmi pojasnil branilec iz vrst SAK, Patrick Lausegger.

„Razlika med zvezno in deželno ligo je zelo velika pravi kapetan SAK Patrick Lausegger v pogovoru z ORF Slovenci"

Mladi in neizkušeni slovenski atletiki v 90 minutah niso imeli niti ene resne priložnosti, v vsakem trenutku igre se je poznala velikanska razlika, da se kosa eden najboljših avstrijskih prvoligašev z moštvom iz koroške lige.