Slika: Ekipa Slovenske športne zveze/Posojilnica Bank si je priborila naslov deželnih prvakov (z leve): mag. Aleksander Lukan, Arnold Hattenberger, Blaž Kosmač in mednarodni mojster Gal Drnovšek.
Slika: Šahisti Slovenske športne zveze (z leve Arnold Hattenberger, Gal Drnovšek, Blaž Kosmač in Ivan Lukan) so prvič osvojili naslov deželnih prvakov v pospešenem šahu. Na sliki manjka mag. Aleksander Lukan.
Slika: Šahisti ŠŠZ prvič koroški prvaki v pospešenem šahu
Icon Splošno - Generelles

Šahisti ŠŠZ prvič koroški prvaki v pospešenem šahu

Šahisti Slovenske športne zveze/Posojilnica Bank so z zgodovinskim podvigom, osvojitvi naslova koroškega deželnega prvaka v pospešenem šahu, zaključili tekmovalno sezono 2018/19.

Ekipa, katero so sestavljali Gal Drnovšek, Blaž Kosmač, Arnold Hattenberger, mag. Aleksander Lukan in Ivan Lukan, je na deželnem prvenstvu v pospešenem šahu (Aktiv-Cup 2019) v Velikovcu v boju z najmočnejšimi ekipami na Koroškem ostala nepremagana in med 38 nastopajočimi moštvi osvojila 1. mesto in s tem - prvič v zgodovini kluba - tudi naslov koroških prvakov!

Slovenski šahisti so v devetih krogih (turnir je potekal po švicarksem sistemu) slavili devet zmag in z 18 ekipnimi točkami zbrali maksimum možnih točk. Mednarodni mojster Gal Drnovšek in mojstrski kandidat Blaž Kosmač sta obenem bila tudi najuspešnejša posamezna igralca celotnega turnirja. K odmevni zmagi slovenskih šahistov pa so prispevali še Arnold Hattenberger (6 točk/iz 9 partij), mag. Aleksander Lukan (2,5/5) in Ivan Lukan (1/4).

Koroški podprvaki so s 16 ekipnimi točkami postali šahisti iz Lienza, tretji pa šahisti iz Wolfsberga (13 točk). Od ekip s koroško-slovenskimi igralci so se na 16. mesto uvrstile Sveče, na 24. mesto prva ekipa Bekštanja, na 28. mesto pa ekipa Zugzwang Otoče. (sšz-šah)