Slika: Četverica Slovenske športne zveze (z leve) mag. Aleksander Lukan in Ivan Lukan, Matjaž Šlibar in Metod Logar je na vsekoroškem turnirju v pospešenem šahu osvojila odmevno 8. mesto.
Icon Splošno - Generelles

Slovenski šahisti v Aktiv-Cupu med Top-Ten

Šahisti SŠZ so po uspešno opravljenem prvenstvu v spodnji ligi - zahod (7. mesto) zaključili sezono 2017/2018 z odmevnim uspehom: četverica Matjaž Šlibar, Metod Logar, Aleksander Lukan in Ivan Lukan je na koroškem pokalnem tekmovanju v pospešenem šahu med 43 nastopajočimi ekipami osvojila 8. mesto.

Turnirja v Trgu se je udeležilo vseh 12 ekip iz koroške lige, nadalje vse ekipe iz obeh spodnjih lig (zahod in vzhod) in iz vseh okrajnih lig. Najuspešnejši posamezni igralec ekipe Slovenske športne zveze/ Posojilnica je bil Aleksander Lukan s sedmimi točkami iz devetih partij, turnir je zaključil celo brez poraza.

Najhitrejši in najuspešnejši so bili Beljačani

Zmagala je četverica Admire iz Beljaka pred Šahmatyjem z Rude in SV Šentvidom. Pošta je bila četrta, Sveče pa so pristale na petem mestu. ASKÖ Bekštanj je dosegel 9. mesto, Zugzwang Otoče pa 18. mesto. (I.L./orf-slo)