Graphic design: KOŠ
Slika: Graphic design: KOŠ
Icon Košarka - Basketball

Tesen poraz KOŠ-a na Predarlskem

V soboto se je članska ekipa KOŠa odpravila na najdaljšo pot sezone. Na Predarlskem so srečali Dornbirn Lions, ki se v lestvici nahajajo na tretjem mestu, proti močni ekipi pa so igralci KOŠa vseeno hoteli presenečiti. (koš)

Prvi zadetek so si priborili Dornbirn Lions, vendar je takoj sledilo izenačenje. Z naslednjimi akcijami so domačini hitro pridobili prednost štirih točk, vendar je nato prišlo do nekaj izgub žog, kar je KOŠ Celovec izkoristil ter prevzel vodenje (6:9). Po šestih minutah so spet Lionsi pridobili prednost in jo držali do konca četrtine – 18:14. Celovčani so s trojko Huberja pričeli drugo četrtino, v nadaljevanju pa so imeli slab izkupiček metov in delali preveč napak. Tako so Predarlčani po petih minutah vodili že s +11 točkami. A proti koncu četrtine so KOŠevci spet pridobili koncentracijo in bolje zadevali. Pol minute pred pavzo je KOŠu uspelo izenačenje (35:35), rezultat ob polčasu pa se je glasil 37:35.

Po pavzi je igra potekala izenačeno. Po petih minutah so Lionsi iz Dornbirna vodili z eno samo točko (46:45). V nadaljevanju pa so KOŠevci delali veliko napak. Po osmih minutah si je domača ekipa pridelala prednost desetih točk, to prednost so do konca tretje četrtine igralci KOŠa še malenkostno znižali – 61:52. V zadnjem delu igre so Celovčani še enkrat vložili celo energijo in se spet približali nasprotniku. Po petih minutah je KOŠ zaostajal le še eno točko (70:69). Eno minuto pred koncem tekme so Dornbirnčani ponovno imeli šest točk prednosti, nato je Timu Huberju še uspela trojka, a na žalost do konca ni več uspel preobrat. Končni rezultat: 83:79 za Dornbirn Lions. (koš)

Andi Smrtnik, kapetan: Od začetka smo delali veliko individualnih napak. Vseeno nasprotniku nismo dovolili, da se oddalji. Na žalost tokrat še nismo odigrali dovolj dobro, da bi zmagali.

Toman Feinig, igralec: Opazen je nov trend navzgor, a vseeno moramo biti bolj koncentrirani, če hočemo zmagati proti boljšim ekipam.