graphic: KOŠ
Slika: graphic: KOŠ
Icon Košarka - Basketball

Tesen poraz na tujem za člane KOŠ-a

V ponedeljek, 26. 10., je članska ekipa KOŠ Celovec prvič v tej sezoni odigrala „pravo“ tekmo na tujem, saj je tekma na tujem proti ekipi Wörthersee Piraten potekala v domači dvorani KOŠa, tekma proti Mistelbachu pa je bila preložena. Vendar tudi tekma 26. 10. ni potekala kot ponavadi. Na Gradiščanskem, kjer so igralci KOŠa srečali ekipo BBC Nord Dragonz, so le nekaj dni prej uvedli nove ukrepe za zajezitev koronavirusa, ki so vplivali tudi na šport. (koš)

Tekma na Gradiščanskem se je lahko odigrala samo pod pogojem, da se vsi igralci prej testirajo na korono. Ker hitri test pri Marinu Sliškoviću ni kazal ne negativno ne pozitivno, ni imel dovoljenja za igranje. Tako so KOŠevci tekmo igrali brez važnega stebra ekipe in to proti telesno zelo visoki ekipi.

V prvih minutah tekme se je videlo, da so misli celovške ekipe še nekje drugje in tako so domačini hitro prevzeli vodstvo. A igralci ekipe KOŠ Celovec se niso podali in se postopoma poboljšali. Do polčasa so tako lahko znižali zaostanek in se približali na tri točke – 48:45.

V tretji četrtini so Celovčani vložili še več energije v tekmo in prvič tudi prevzeli vodstvo. Na žalost je v obrambi padala koncentracija in nasprotnik je vedno spet prišel do lahkih metov. Do konca se je razvijala napeta tekma, pri kateri je v vrstah KOŠa izstopal Jernej Heine z dobrimi akcijami v napadu. Nasprotniki so pokazali, da so zelo izškušena ekipa in so napake v obrambi gostov iz Celovca hitro kaznovali. Celovčani so se po izključku Tima Huberja zaradi osebnih prekrškov še zelo borili, a ekipa BBC Nord Dragonz je imela srečo na svoji strani in posebno iz daljave zelo dobro zadevala. Tako se je dolgo zelo napeta in tesna tekma končala 93:91 za BBC Nord Dragonz iz Gradiščanske.

Andi Smrtnik, kapetan KOŠ: Na začetku smo malo zaspali in izgubili preveč žog v napadu. Nato smo se dobro stopnjevali, a v obrambi je manjkala koncentracija, da bi lahko na koncu zmagali.

Jernej Heine, igralec KOŠ: Na težkem gostovanju smo ostali brez važnega igralca, kar se nam je tud malo poznalo. V tekmo smo šli vseeno z namenom da zmagamo, zaradi slabe koncentracije v napadu in obrambi pa na koncu le nismo dosegli zmage. Glave gor in s polno paro k domači tekmi, ki nas čaka!

BBC Nord Dragonz : KOŠ Celovec 93:91 (22:14, 48:45, 68:72)